HUB.07 Masa Başvuruları Açıldı
HUB.06 21 Ocakta! Kayıtlar Buradan
17 Ocak 2018
HUB.07 Masalar Açıklandı
17 Şubat 2018

HUB.07 Masa Başvuruları Açıldı

İstanbul Üniversitesi Bilim Kurgu ve Fantazya Kulübü tarafından her ay gerçekleştirilen FRP etkinliği HUB, Şubat ayında ilk kez bir tema ile düzenleniyor.

Avrupa Yakası’ndaki Masaüstü Rol Yapma Oyunu, Kutu Oyunu ve Alt-Kültür meraklılarına her ay toplanma fırsatı sunan etkinlik 18 Şubat 2018’de “Roma İmparatorluğu” temasıyla gerçekleşecek.İstanbul Üniversitesi Öğrenci Yemekhanesi’nin iki katına yayılacak etkinlikte, fuaye alanında figür, dekor, çizim ve alt-kültür standları da yer alacak.
Kutu Oyunlarındaki zengin seçenekler ve fuarlarda görev alan kuralları ezbere bilen ekibiyle öne çıkan İstanbul Üniversitesi Bilim Kurgu ve Fantazya Kulübü, daha önce hiç oynamayanları bile bir günde Kutu Oyunu sevdalısı haline getirebilecek eşsiz bir deneyim fırsatı sunuyor.

Üst kattaki Rol Yapma Oyunu alanında ise tecrübeli oyun yöneticileri, “Roma İmparatorluğu” teması ağırlıklı oyunlarıyla katılımcılara tarihi bir şölen yaşatacak. Ayrıca yine aynı katta kulübün “İstanbul Lejyonu” adına layık olarak her ay düzenlenmesi planlanan “Pugna Menstrua” gladyatör rol yapma oyunu bulunacak. İstanbul Lejyonu hem Avrupa hem Anadolu yakasından meraklıları bekliyor ve mutlulukla hatırlatıyor: Roma vatandaşlarını, Lejyon kahramanlarını çağırıyor!

Tarih: 18 Şubat 2018 Pazar
Saat: 12.30
Yer: İstanbul Üniversitesi Öğrenci Yemekhanesi (Vezneciler Metro Durağından 100 Metre)

Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilir ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Rol Yapma Oyunları

Burak Türköz

Oyun İsmi: Kızıl Gece
Oyun Sistemi: V20 The Dark Ages Vampire
Oyuncu Sayısı: 3
Oyuncu Deneyimi: Az

A Storytelling Game of Horrific Power

İkinci yüzyılın ikinci yarısında büyük bir salgınla çalkalanan Roma İmparatorluğu'nun kalbinde, doğaüstü varlıklar bile aralarındaki mücadeleleri bırakmış, bu afeti atlatmak için en kötü ihtimalle ateşkes, en iyi ihtimalle ittifak kurmuşlardır. Bu karmaşık süreçte tedavinin mümkün olabileceğine dair bir söylenti ortaya çıkar ve karanlık gecede bir umut ışığı belirir.
Erol Mazhar Aksoy

Oyun İsmi: Katalonya Kırbacı
Oyun Sistemi: Werewolf - The Apocalypse
Oyuncu Sayısı: 3-4
Oyuncu Deneyimi: Başlangıç

A Storytelling Game of Historical Horror

Atilla'nın önderliğindeki Hun ordusu ile onların ilerleyişini engellemek için Galya'da onları karşılayan Roma lejyonları, aralarında gizlenmiş kurtadamlar da barındırmaktadır. İki grup da hissettikleri büyük kötülüğün kaynağının birbirleri olduğunu düşünürler, ancak gerçeğin çok farklı olduğu, iki ordu karşılaştığı zaman ortaya çıkacaktır.
Emre Büyükevin

Oyun adı: Neo-Flavianus Amfitiyatro
Oyuncu sayısı: 4-5
Oyuncu seviyesi: Her telden!
Oyun: Mage the Ascension
Oyun açıklaması:

“İstanbul Üniversitesi Erasmus Program Koordinatörlüğü

Değerli öğrencimiz, Università di Roma'ya yapmış olduğunuz başvuru kabul olmuştur. On dokuz Şubat iki bin on sekiz taihinde eğitiminiz başlayacaktır. Derslerin başlangıcından bir hafta önce okula ve yurda kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Öğrencilere özel on altı şubat tarihinde Roma turu düzenlenecektir. Tur rehber eşliğinde olacaktır. Katılım zorunluluğu yoktur. Tamamen ücretsizdir.

Saygılarımızla
Doç. Dr. Yeşim Demirci”
Baran Dişpençe

Oyun İsmi: Skyhorn deniz fenerinin sisleri
Oyun Sistemi: Dungeons and Dragons 5e
Oyuncu Sayısı: 4-5
Oyuncu Deneyimi: Orta-Az

Bir kaç gün önce aniden ortaya çıkan sis, menethil limanının üzerine yıldızsız bir gece gibi çökmüştür. denizden gelen öfkeli yaratıkların dedikoduları, limanın gemi trafiğini neredeyse yok etmiştir. tüm bu hengamenin arasında kente ellerindeki mühim mesajı karşı kıyıya taşımak amacıyla gelen kahramanlarımız ne yazık ki baltaya taşa vurmuştur. bakalım kahramanlarımız tüm bu talihsizlikleri atlatıp, görevlerini tamamlayabilecekler mi?

Not 1: Karakter yaratımınız için core kitapları ve supplementleri kullanabilirsiniz (scag, volo, xanathaar gibi). Karakterlerin başlangıç seviyesi 5 olacak, 27 point buy sistemine göre skorlar belirlenecektir. Hazırlayıp getirebilir ya da aklınızda bir şeyler oluşturduysanız orada hazırlayabilirsiniz.

Not 2: Karakteriniz adına ufak bir portre, minyatür ya da oyuncu kartı getirebilirsiniz.
Fatih Tepgeç

Oyun Adı: #9-12: Shrine of the Sacred Tempest
Oyuncu sayısı: 3-4
Oyuncu tecrübesi: Gereksiz - Az

Tengu ulusu Kwanlai'nin sınır köylerinden birinin dışında Shrinekeepers adlı bir grup uzun yıllar önce yaşanan qlippoth saldırısına karşı yeryüzüne yardıma gelen semavi varlıkların indiği yeri gözetlemektedir. Geleneksel olarak buradaki gardiyanlar her 10 yılda bir semavi güçlere rapor verse de , son zamanlarda gardiyanlardan haber alınmamaktadır. Cennetten gelen bir haberci Pathfinder Society ile iletişime geçerek bölgenin araştırılmasını ve bu olayın ardında yatan sebebin ortaya çıkarılmasını ister ve olaylar gelişir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir