Oyun ÖzellikleriSistem

d20 Generic


Günler

Pazartesi, Salı, Çarşamba


Süre

Haftada Bir / 7 - 8 Saat


GM

Mehmetcan Özkök (Ayı)
Tanıtım

21.yy ortalarında dünyada kurulan UNICORPS, insanlığın yeni bir çağa geçmesi için ilk adımı attı. Teknoloji, bilim, tarih, araştırma, kazı, doğa, sağlık ve birçok benzeri dallarda gelişmiş ve gelişmekte olan kuruluşları kendi adı altında topladı. UNICORPS binlerce kuruluşu ve milyonlarca üyesini idare edebilmek için alt şirketlerini kurdu. Denizle ilgili kuruluşlar BLUE SHARK, sağlıkla ilgili kuruluşlar PINK FLAMINGO, yer altı ile ilgili kuruluşlar BROWN MOLE gibi gibi birçok şirket birbirleri ile iletişim ve destek içerisinde ilerlediler ve geliştiler.
22.yy başlarında Dünya dışında yaşamın mümkün olduğu yeni gezegenler keşfedildi. 23.yy’da insanlar artık birçok gezegene yayılmıştı ve yeni gezegenlerin keşfi, uzay şehirlerinin inşaları ile yayılmaya da devam etmekteydi. Bu yayılmayla birlikte UNICORPS bazı gezegenleri şirketleri için, kimilerini yaşam için, kimileriniyse hapishane ve sürgün amaçlı kullanmaya başlamıştı. Kimi gezegenlerden ise elini kolunu tamamen çekmişti.
2437’de geçen oyunda, oyuncular bağımsız bir gezegen olan Udon’da başlayacaklardır. Gezegendeki yaşam koşulları dünyamız karanlık çağına eşdeğerdir. Elbet ki oyun gezegenle sınırlı değil, tüm akış oyuncuların edindiği bilgiler ve verdiği kararlar üzerinden ilerleyecektir. İlk seans tanışma, tanıtım ve karakter oluşturma ile geçecektir.